BARTEK KRÓLIK

Bartek Królik, od lat obecny na rynku muzycznym, jako uznany producent, kompozytor i basista, pracował z większością rodzimej sceny, tworząc podwaliny pod polskie wydanie muzyki soul i r'n'b. Po debiutanckiej solowej płycie "Pan od muzyki" oraz docenionym przez krytyków projekcie "Spoken Love", kieruje naszą uwagę w kolejne muzyczne rejony. Tym razem tworzy Suitę na mroczne czasy. Krótkimi wokalnymi mantrami chce rozgrzewać samotne dusze, a barokowym housem i nu disco parkiety płynnie przechodzące jeden w drugi utwory układają się w "Opus Danse".

W czasach zimnych, zdehumanizowanych trapów i dekadenckiego rocka, przenosi tam, gdzie ciepło vintegowych beatow, pulsujących basów, smyków i gitar opowiadają nam historię ludzkich marzeń o pokoju i jedności. Inspirowany formami muzyki klasycznej, tanecznym housem, romansuje z french touchem, synth wavem i muzyką filmową. Polski smog miesza się tutaj z ciepłem i kolorem starych klubów disco.

Królik zaprasza na płytę muzycznych gości, którzy zaznaczają swoją obecność krótkimi wokalizami lub całymi zwrotkami. W warstwie tekstowej to mieszanka rezygnacji i nadziei, niezgody na algorytmizację rzeczywistości, poczucie bycia i looserem i bohaterem swoich czasów. Opis stanu emocjonalnego muzyka, który nie może przestać robić tego, co jest w nim organiczne i naturalne, a którego świat coraz mniej potrzebuje i rozumie.

Koncerty zapowiadane są jako mocna dawka tańca i uwolnienia, zagranego na żywo w pełnym składzie najlepszych instrumentalistów. Kierownik muzyczny Męskie Granie Orkiestra 2023.

BARTEK KRÓLIK

Koncert BARTEK KRÓLIK

16-05-24, godz: 16:00

Scena główna

Bartek Królik, od lat obecny jest na rynku muzycznym jako uznany producent, kompozytor i basista. W 2023 był kierownikiem muzycznym Męskie Granie Orki...
Artyści

Światowej klasy muzycy

Kontakt

Fundacja Fiducia

Ul. Dworkowa 2
43-300, Bielsko-Biała,
NIP: 679 319 32 89
REGON: 385 030 729
KRS: 00 0081 7648

Kontakt

Dział Sprzedaży
info@cavatinaguitarfestival.com, kasy@cavatinahall.pl
+48 790 551 588, +48 533 881 935

Cavatina Guitar Festival
15-19 Maja 2024
Bielsko-Biała, Polska

ORGANIZATOR

PATRON MEDIALNY

PARTNERZY