KINGA GŁYK

Już w Styczniu 2024 Kinga Głyk wyda swój piąty autorski album zatytułowany „Real Life”. Album został współ wyprodukowany przez założyciela Snarky Puppy, Michaela League’a, i zawiera imponujący skład muzyków, w tym Roberta „Sputa” Searighta, Casey’ego Benjamina, Bretta Williamsa, Nicholasa Semrada, Juliana Pollacka, Celeba Seana McCambella i Grégoire Maret. Warto zaznaczyć, że album zostanie wydany przez renomowaną wytwórnię muzyczną Warner Music Group.

Wracając do 2021 roku, Kinga otrzymała nominację w kategorii „Instrumenty Strunowe Międzynarodowe” od Deutscher JAZZ PRESS, obok szanowanych muzyków takich jak Christian McBride i Wolfgang Muthspiel. Otrzymała również prestiżową nagrodę „Koryfeusz Muzyki Polskiej”.

W 2020 roku została uhonorowana GRAND PRIX w kategorii „Nowa Nadzieja Polskiego Jazzu Melomani 2019”. Jej album „Feelings” zdobył popularność dzięki teledyskowi do utworu „Joy Joy”, który obejrzało ponad 1 milion osób na YouTube. Album został wyprodukowany przez Pawła Tomaszewskiego i zawierał niesamowitych artystów, takich jak Calvin Rodgers, Brett Williams, Anomalie, Bobby Sparks II, Mateus Asato, Ruth Waldron, Joachim Mencel i Sławomir Berny.

Kinga występowała w różnych krajach, w tym w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Indonezji, Portugalii, Włoszech, Francji, Słowacji, na Ukrainie i w Norwegii. W 2017 roku miała niesamowitą okazję zagrać utwór z Marcusem Millerem na festiwalu w Leverkusen.

Jej album „Dream”, wydany w tym samym roku, zawierał znanych muzyków, takich jak Tim Garland, Greg Hutchinson i Nitai Herskovits, i znalazł się na listach „Jazz Hits in Germany”. Rok później otrzymała nominację do nagrody ECHO JAZZ AWARD.

W 2016 roku wideo z Kingą wykonującą utwór „Tears in Heaven” Erica Claptona zdobyło ogromną popularność po udostępnieniu przez BASS PLAYER UNITED na Facebooku, osiągając imponującą liczbę 20 milionów wyświetleń.

Początki kariery Kingi sięgają jej nastoletnich lat, kiedy dołączyła do rodzinnego zespołu Głyk P.I.K trio, gdzie zdobyła cenne doświadczenie muzyczne. W 2015 roku, mając 18 lat, wydała swój debiutancki album „Rejestracja”, który spotkał się z pozytywnymi recenzjami w Polskim Radiu Trójka i magazynach takich jak „Jazz Forum” i „Twój Blues”. Została uznana za JAZZ TOP i BLUES TOP w corocznym sondażu i była nominowana w różnych kategoriach, w tym NOWA NADZIEJA, GITARA BASOWA i ODKRYCIE ROKU. Po debiutanckim albumie nagrała fascynujący koncert na żywo zatytułowany „Happy Birthday”, który zapoczątkował piękną muzyczną przygodę.

KINGA GŁYK

Koncert KINGA GŁYK

18-05-24, godz: 21:00

Scena główna

Kinga Głyk, wybitna polska basistka jazzowa, zyskała międzynarodowe uznanie dzięki swoim występom na scenach na całym świecie....
Artyści

Światowej klasy muzycy

Kontakt

Fundacja Fiducia

Ul. Dworkowa 2
43-300, Bielsko-Biała,
NIP: 679 319 32 89
REGON: 385 030 729
KRS: 00 0081 7648

Kontakt

Dział Sprzedaży
info@cavatinaguitarfestival.com, kasy@cavatinahall.pl
+48 790 551 588, +48 533 881 935

Cavatina Guitar Festival
15-19 Maja 2024
Bielsko-Biała, Polska

ORGANIZATOR

PATRON MEDIALNY

PARTNERZY