LESKI

Leski czyli Paweł Leszoski, wokalista, gitarzysta, kompozytor, tekściarz, producent muzyczny. Szerszej publiczności dał się poznać́ w kwietniu 2014 r. samodzielnie wydaną epką ZACZYN oraz trasą koncertową Love & More” z Edytą Bartosiewicz, gdzie występował w charakterze suportu. W tym samym roku podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i zagrał kilka koncertów z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo stanowiących część jej europejskiej trasy.

Długogrający debiut Leskiego to album SPLOT wydany w czerwcu 2015 roku. Od tego czasu artysta kojarzony jest z muzyką z pogranicza indie folk i dream pop. Jeszcze w tym samym roku otrzymał dzięki niemu nagrodę „MATEUSZA TRÓJKI” w kategorii „Debiut” przyznawaną przez Program 3 Polskiego Radia, a w marcu 2016 r. znalazł się wśród nominowanych do nagrody FRYDERYK, również w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Napisał wszystkie teksty, skomponował do nich muzykę i był również współproducentem krążka. 8 czerwca 2018 roku ukazał się jego drugi album MIŁOŚĆ. STRONA B, który zerwał z dotychczasowymi stylistycznymi szufladkami i pokazał, że Leski nie zamierza poddawać się wygodnym klasyfikacjom. Sięgnął na nim po mocne elektryczne brzmienia, stare automaty perkusyjne, kultowe syntezatory z lat 80-tych i wyraziste, emocjonalne teksty. Leski bawił się wprawdzie sound designem, ale podskórnie można było wyczuć hippisowską aurę, która unosiła się nad tym wydawnictwem. 

W 2021 roku Leski wydał 3 autorski album SUPERSAM, który w całości stworzył w swoim domowym studio. Artysta był nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej, ale odpowiadał również w całości za produkcje albumu, na którym roi się od charakterystycznych dla niego neo-folkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami. Na uwagę zasługuje fakt, że żaden z tekstów piosenek nie powstał na tzw. papierze. Słowa pojawiały się dopiero przed mikrofonem. Singiel „Nie chcę zmieniać nic”, który promował wydawnictwo ma już niemal 2 mln wyświetleń na SPOTIFY. 

Aktualnie Leski pracuje nad kolejnym albumem i produkuje muzykę dla innych artystów.

LESKI

Koncert LESKI

16-05-24, godz: 20:00

Guitar City

Polski wykonawca tworzący muzykę z pogranicza dream popu i indie folku, wokalista, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta....
Artyści

Światowej klasy muzycy

Kontakt

Fundacja Fiducia

Ul. Dworkowa 2
43-300, Bielsko-Biała,
NIP: 679 319 32 89
REGON: 385 030 729
KRS: 00 0081 7648

Kontakt

Dział Sprzedaży
info@cavatinaguitarfestival.com, kasy@cavatinahall.pl
+48 790 551 588, +48 533 881 935

Cavatina Guitar Festival
15-19 Maja 2024
Bielsko-Biała, Polska

ORGANIZATOR

PATRON MEDIALNY

PARTNERZY