JAKUB ŻYTECKI

Polski gitarzysta i kompozytor Jakub manifestuje eskapizm poprzez instrumentalną wirtuozerię. Jego muzyczne początki, zakorzenione mocno w stylistyce metalu progresywnego, pozwoliły głęboko ukształtować fundację gitarowego rzemiosła. Wczesna twórczość Jakuba była mocnym odzwierciedleniem instrumentalnych umiejętności, jednak jego obecna muzyka staje się odbiciem ogromnej pasji do songwriting’u.

Oprócz instrumentalnej precyzji, jego piosenki często zawierają delikatnie wprowadzane partie wokalne, które trafnie uzupełniają się z gitarową narracją. Jakub od lat produkuje oraz miksuje swoje utwory, co daje mu absolutną bezkompromisowość w dążeniu do artystycznej wizji. Ta wizja klaruje się coraz mocniej z każdym kolejnym wydawnictwem.

W roku 2018 projekt doczekał się pierwszych koncertów, supportując australijskiego gitarzystę Plini na wielu europejskich scenach, w tym także na dwóch występach w Polsce. Jakub zaprosił do współpracy swoich bliskich przyjaciół - Józefa Rusinowskiego (bębny) oraz Michała Sarapatę (bas), którzy idealnie wpasowali się w projekt swoją wrażliwością oraz instrumentalną biegłością. Od momentu pierwszego występu na żywo, zespół zdążył zagrać dziesiątki koncertów w krajach Europy Zachodniej i Środkowej, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii czy Australii. Łącząc brzmienie klasycznego rockowego trio z światem syntezatorów i elektroniki, grupa ta stała się ciekawą anomalią na scenie progresywnego rocka i metalu.

JAKUB ŻYTECKI

Koncert JAKUB ŻYTECKI

17-05-24, godz: 16:00

Scena główna

Polski gitarzysta i kompozytor Jakub manifestuje eskapizm poprzez instrumentalną wirtuozerię.
Artyści

Światowej klasy muzycy

Kontakt

Fundacja Fiducia

Ul. Dworkowa 2
43-300, Bielsko-Biała,
NIP: 679 319 32 89
REGON: 385 030 729
KRS: 00 0081 7648

Kontakt

Dział Sprzedaży
info@cavatinaguitarfestival.com, kasy@cavatinahall.pl
+48 790 551 588, +48 533 881 935

Cavatina Guitar Festival
15-19 Maja 2024
Bielsko-Biała, Polska

ORGANIZATOR

PATRON MEDIALNY

PARTNERZY